FAQ

Główny zakres naszej działalności stanowi wywóz odpadów. Działamy na terenie Legnicy i najbliższych okolic miasta. Kwestie związane z poprawnie przeprowadzanym procesem recyklingu oraz koniecznością ochrony środowiska naturalnego są dla nas niezwykle istotne. Nie tylko dysponujemy najnowocześniejszym dostępnym sprzętem, ale również możemy pochwalić się kadrą doświadczonych specjalistów.

Dzięki temu powierzone nam zadania realizujemy bardzo sprawnie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wymagających odbiorców, przygotowaliśmy zestaw najczęściej zadawanych pytań. Udzielone odpowiedzi z pewnością pomogą Państwu lepiej zrozumieć zagadnienia z zakresu wywozu odpadów oraz recyklingu.

Czym są odpady niebezpieczne?

Z definicyjnego punktu widzenia odpady niebezpieczne to takie, które stanowią bezpośrednie zagrożenie nie tylko dla organizmów żywych, ale także dla stanu całego środowiska. Chodzi tutaj przede wszystkim o produkty, takie jak zużyte oleje mineralne, baterie, odpady medyczne, a także środki ochrony roślin. Wymienione wyroby wymagają odpowiedniego składowania i wywozu. Co równie istotne – istnieje też konieczność prowadzenia ich rzetelnej ewidencji.

Co zrobić z odpadami budowlanymi?

Po zakończeniu prac budowlanych można spotkać się z resztkami wielu materiałów, takich jak m.in. drewno, płyty MDF, ceramika, różnego rodzaju metale oraz gruz. Jeżeli chodzi o wywóz tego typu pozostałości na terenie Legnicy, mogą Państwo liczyć na nasze szeroko zakrojone wsparcie. Dysponujemy nowoczesną flotą pojazdów, która umożliwia nam sprawne wykonanie powierzonych prac. Jako doświadczeni specjaliści wystawiamy także niezbędne dokumenty, które potwierdzają, że wywóz odbył się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Dlaczego proces recyklingu jest tak ważny?

Nasi klienci mogą liczyć również na kompleksowe wsparcie w zakresie recyklingu odpadów. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że możliwość ponownego wprowadzenia do obiegu zużytych materiałów jest niezwykle istotna – szczególnie w kontekście ochrony środowiska naturalnego. Zawsze dążymy do tego, by całkowicie wykorzystać przekazane nam odpady zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju oraz ekologią. Zajmujemy się recyklingiem wyrobów takich jak papiery, kartony oraz plastik i metale.

Wywóz odpadów – w czym jeszcze możemy pomóc?

Choć główny zakres naszej działalności stanowi wywóz odpadów, to zadbaliśmy o to, aby prezentowana oferta miała charakter kompleksowy. Specjaliści mogą udzielić pomocy m.in. w kwestii nadzorowania ważności decyzji organów administracyjnych, bieżącego informowania o nowych regulacjach prawnych dotyczących ochrony środowiska, a także profesjonalnego wsparcia w wypełnianiu obowiązków ustawowych związanych z gospodarką śmieciową.